שיווק שותפים למתחילים

מעצב גרפי » שיווק שותפים למתחילים

בשנים האחרונות התחום של שיווק שותפים וכל השיטות המאפשרות להרוויח כסף מהאינטרנט מקבלות הרבה צומת לב בעיקר לאחר שהתרחשה הקורונה ואנשים רבים עברו לעבוד מהבית.

במשך התקופה הזאת קפצו לנו הרבה פרסומות של הרבה קרציות שהם כביכול מיליונרים שמוכרים לנו קורסים כאלו ואחרים ונשאלת השאלה של האם הם באמת מיליונרים והאם באמת אפשר להתעשר ולהרוויח באופן מכובד משיווק שותפים? יצאתי לבדוק ואני אשתף אתכם בממצאים שגיליתי בשנה האחרונה.

שיווק שותפים למתחילים

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניית עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מהו שיווק שותפים והאם אפשר להרוויח מזה כסף?

שיווק שותפים הוא סוג של שיווק באינטרנט שבו בעל עסק מציע מוצר או שירות והוא משלם למשווק (אנחנו) עמלה עבור כל לקוח שהוא מצליח להביא. סכום העמלה שמתקבל בעת העסקה משתנה בין תוכניות השותפים השונות וזה יכול להגיע משקלים בודדים למאות שקלים ולעיתים גם לאלפי שקלים.

במילים קצת יותר פשוטות. אם יש בעל עסק עם קורס בניית אתרים שמציע עמלה של 25% לכל מכירה שאתם מביאים אז אתם תקבלו קישור שותפים (כתובת URL המכילה פרמטרים של מעקב עם הפרטים של המשווק). וכל גולש שיגיע מהקישור שלכם וירכוש את המוצר באופן ישיר יאפשר לכם לקבל עמלה של כ-25% מהעלות של המוצר.

בדרך כלל משווקי שותפים מקדמים מוצרים ושירותים באתרים שלהם או בפלטפורמות המדיה החברתית, ומציעים למבקרים קישור שעליו הם יכולים ללחוץ כדי לרכוש. משווקים אחרים בוחרים לפרסם את הקישור ואת המוצר באופן ממומן ולשלם לפייסבוק ולגוגל על חשיפה והבאת לקוחות.

השיטה הממומנת פחות כדאית כי העמלה צריכה להיות מאוד גבוהה על מנת שתוכלו לפרסם מוצר באופן ממומן וגם להרוויח מזה כסף בפועל, בנוסף כדי להצליח בתחום ובאמת להרוויח אתם גם תצטרכו להיות ממש טובים בתחום של שיווק ופרסום.

למה לבחור בשיווק שותפים וכיצד זה יכול לעזור לך?

שיווק שותפים הוא דרך מצוינת להתחיל להרוויח כסף באינטרנט. בהתאם לצורה שבה אתם בוחרים לשווק את המוצר או את העסק שמשלם לכם עמלה תוכלו לעשות זאת ללא עלויות רבות ובדרך כלל העלות היקרה ביותר תהיה הזמן שלכם.

כאשר אתם נכנסים לתחום אחד המיומנויות שאתם רוכשים בדרך היא היכולת לשווק עסקים ומוצרים באופן אפקטיבי. ואם אתם עושים זאת בצורה נכונה וחכמה אולי המקצוע של שיווק יהפוך להיות המשרה הבאה שלכם וגם אם לא היכולת לשווק באופן טוב הכרחית להצלחה של כל עסק.

אם אתם פועלים בצורה נכונה ויוצרים גם נכסים אינטרנטיים כמו אתר אינטרנט או ערוץ יוטיוב שממשיכים להביא לכם עוקבים אז תוכלו בהמשך להשתמש באותם נכסים גם לקידום של מוצרים ושירותים אחרים שאתם רוצים לקדם והפעם במקום להרוויח עמלה קטנה תרוויחו את מלוא הרווח על המוצר.

כל עוד זה מתבצע בצורה נכונה הנכסים שאתם בונים בתהליך של שיווק שותפים יישארו שלכם ותוכלו להמשיך ולהרוויח מהם כסף בהמשך הדרך. לצורך הדוגמא לי נכון להיום יש כמה עשרות אתרים שחלק גדול מהם נבנו בעיקר עבור תשתית לקידום בגוגל.

איך לבחור תוכנית שותפים טובה?

שאנחנו מסתכלים על תוכנית שותפים טובה אנחנו רוצים תוכנית שותפים שתאפשר לעשות ממנה כסף בפועל ולא מוצרים או שירותים שאנחנו מקבלים עליהם עמלה של כמה עשרות שקלים כי זה בדיחה, זה לא שווה את הזמן שלנו והיכולת להרוויח מזה סכומים מכובדים היא מאוד קטנה.

אני חושב שאם מדובר על עמלה חד פעמית של פחות מ-$50 למכירה אז לא שווה להקדיש את הזמן לשווק את המוצר. נקודה נוספת למחשבה היא כאשר מדובר על עמלה מתמשכת שזה מאוד שמתחיל מאוד לעניין אותי בתקופה האחרונה.

למשל אם אני מביא לקוח למערכת מסוימת אז במקום לשלם לי עמלה אחת של $50 הם ישלמו לי עמלה של 10% מהעלות של הלקוח כל עוד הוא נשאר לקוח שלהם. אם הלקוח שילם לבית העסק 1,000 ש"ח בשנה אז הרווח שלי בשנה יהיה 100 ש"ח וזה גם יהיה הרווח לשנה הבאה לכל לקוח. בתקופה האחרונה עמלות חד פעמיות זה משהו שפחות מדבר אליי והנושא של עמלות מתמשכות והכנסה יותר פסיבית מעניין אותי הרבה יותר.

דרך אגב תוכנית שותפים טובה תהיה גם תוכנית המציעה מוצר שאתם יכולים לשווק בפועל. לצורך הדוגמא אם אני בונה אתרים ועוסק בתחום של בניית אתרים אז הרבה יותר קל לי לשווק מוצרים ושירותים שקשורים לבניית אתרים.

למשל אם אני עושה מאמר על חברות אחסון אתרים מומלצות זה יהיה הרבה יותר אמין עבור הגולש כי זה מגיע מבעל מקצוע שעוסק בתחום. לעומת זאת אם אני אנסה לשווק נעליים שאין לי יותר מידי הבנה בתחום או קהל שעוקב אחריי ויודע שאני בקיא בנושא הזה אז היכולת שלי לשווק את המוצר הזה תהיה הרבה יותר מורכבת.

האם כל אחד יכול להיות משווק שותפים?

כן ולא, תנו לי לשאול אתכם שאלה אחרת. האם כל אחד יכול להיות בעל עסק? התשובה היא כן אבל לפי הסטטיסטיקה למעלה מ-90% מהעסקים נסגרים ב-5 שנים הראשונות.

זה נתון מטורף ואני מתאר לעצמי שהנתון הזה תקף גם לתחום של שיווק שותפים. בפועל כולם יכולים להיכנס לתחום והידע הנדרש כבר מצוי באינטרנט. יש ידע קיים בחינם ויש ידע שתצטרכו לשלם עליו אבל הידע קיים וכל מה שאתם צריכים לעשות זה להקדיש זמן וללמוד.

וזה לא רק ידע, גם לנקודת הפתיחה שלכם תהיה השפעה עצומה על היכולת שלכם להצליח או להיכשל. אם אתם חיות אינטרנטית שבאות לטרוף את העולם אז יהיה לכם הרבה יותר קל. אבל אם אין לכם ידע טכני ואתם לא יודעים לבנות אתרים, אם אתם לא מבינים כלום בפרסום ושיווק, אם אין לכם פרופיל פייסבוק עם מספר עוקבים גדול וכו'… אז יהיה לכם הרבה יותר קשה להתחיל את הצעדים להצלחה בתחום.

אני עדיין נמצא בתחילת הדרך בתחום של שיווק שותפים ועבורי זה משהו צדדי שלא הקדשתי לו הרבה זמן. כרגע אני מרוויח באזור של 1,000 ש"ח בחודש בעיקר ממאמרים של בחירת אחסון אתרים מומלץ והתקווה היא שהמספר הזה יגדל ככל שאני אכנס לתחום בצורה יותר רצינית.

אני כן יכול להגיד לכם בוודאות בתור מישהו שנמצא בתחום של הדיגיטל במשך למעלה מ-15 שנים שהבטחות על כסף קל זה לא משהו שקיים במציאות ול-99.99% אחוז מכם היכולת להרוויח כסף מהתחום תהיה מאוד מורכבת וקשה אז תכינו את התחת לעבודה מאוד קשה.

דרך אגב למי שרוצה לקרוא קצת יותר על הדרך שעברתי בתחום לקבל קצת יותר מידע ודוגמאות מעשיות למה עשיתי ואיך זה עבד יצרתי מאמר נוסף של שיווק שותפים ותוכלו לצפות גם בו על ידי לחיצה כאן.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים להכיר, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי ובניית אתרים כבר למעלה מעשור, למעשה אני מתקרב כבר לעשור וחצי אבל מי סופר.

מרבית העיסוק שלי הוא בתחום הדיגיטל והשירותים שבהם אני מתמחה הם: בניית אתרים בוורדפרס, בניית דפי נחיתה, עיצוב באנרים ומודעות וכל מה שקשור לקידום עסקים בג'ונגל הדיגיטלי.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מאגרי תמונות למעצבים ובוני אתרים

מחפשים אתרי תמונות סופר איכותיים? תנו לי לסייע לכם בחיפוש. במאמר הבא אשתף אתכם ב-5 מאגרי תמונות מומלצים ואיכותיים שיתאימו למעצבים גרפיים ולבוני אתרים.

חברות אחסון אתרים מומלצות שכדאי להכיר

בתור בונה אתרים עם למעלה מ-30 אתרים בחירת אחסון אתרים איכותי הפכה להיות משימה חשובה במיוחד עבורי. במאמר הבא אשתף אתכם ב-5 חברות אחסון מצוינות שזכיתי להכיר.

איך בונים אתר אפקטיבי

כאשר אתם בונים אתר לעסק חשוב לדעת מה נמצא מתחת למנוע ולא רק אם האתר נראה יפה או לא. במאמר הבא נדבר על חלק מהדברים שמרכיבים אתר אפקטיבי.

מה זה וורדפרס?

אם אתם נמצאים קרוב לצלחת בעולם הבניית אתרים אין סיכוי שלא שמעתם את השם וורדפרס (WordPress). ואם אתם לא יודעים מה זה אז אסביר לכם במדריך הבא.

כמה עולה לבנות אתר?

לא מצליחים להבין כמה עולה לבנות אתר? תמחור של אתר הוא נושא מסובך בעיקר בגלל שהמחיר משתנה מחברה לחברה ובמאמר הבא אסייע לכם להבין מה המחירים.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות