לימוד בניית אתרים בצורה נכונה

מעצב גרפי » לימוד בניית אתרים בצורה נכונה

בעבר אם היינו רוצים להיכנס אל התחום של לימוד בניית אתרים הצעד הראשון היה ללמוד את היסודות של  HTML, CSS, PHP ו-JavaScript אלו שלושת הדברים שתצטרכו לדעת כדי לבנות אתר מאפס.

היום כאשר אנחנו בונים אתרים באמצעות וורדפרס לא תזדקקו לכישורים האלה כדי להיות בונה אתרים טוב אבל לימוד גם של היסודות האלו יעלו אתכם רמה אחת מעל לשאר בוני האתרים בתחום.

במאמר של היום נעסוק בנושא של איך אפשר ללמוד ולהיכנס לתחום של בניית אתרים, ננסה להבין איך אפשר ללמוד בניית אתרים בחינם ומהם הקורסים המומלצים שיאפשרו לכם לקצר תהליכים ולהתחיל קריירה חדשה בצורה המהירה ביותר.

איך ללמוד בניית אתרים

איך לבנות אתר מקצועי בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת יצרתי עבורכם הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אתכם איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לכם אותה למייל.

בואו נדבר קצת על פיתוח/בניית אתרים

פיתוח אתרים הוא תהליך של יצירת אתרים מאפס (למרות שהיום מרבית בוני האתרים לוקחים תבנית מוכנה ורק משנים אותה קצת). זהו תחום עצום עם הזדמנויות רבות, ולכן הוא פורח בשנים האחרונות במיוחד לאחר הקורונה שאנשים מתחילים להבין את הכוח של מקצועות הדיגיטל והיכולת לעבוד מהבית.

לפני למעלה מעשור שנכנסתי לתחום של בניית אתרים הדבר הראשון שהייתי צריך לעשות זה ללמוד HTML טבלאות, זאת הייתה הטכניקה לבניית אתרים בתחילת הדרך. הרבה דברים השתנו מאז ולעולם הגיעו הטלפונים הניידים וגם מערכות כמו וויקס (Wix) וגם וורדפרס (WordPress) שמאפשרות לבנות אתרים על גבי מערכת מוכנה ללא הצורך בידע של קוד.

החלק המעניין הוא שנכון להיום מרבית בוני האתרים בתחום לא יודעים שפות קוד בכלל ולמרות שזה אפשרי לבנות אתרים שנראים מעולה גם ללא שפות קוד, החוסר ידע של איך אתר אמור להיות בנוי באופן מעשי גורם לירידה מאוד משמעותית ברמה של בוני האתרים בשנים האחרונות ואם אתם לומדים את התחום של בניית אתרים רצוי לעשות את זה בצורה נכונה ולהבין מה הפעולות שאתם עושים מעבר ללקיחת תבנית מוכנה ועריכה שלה.

מה זה וורדפרס (WordPress)?

על הנושא של מה זה וורדפרס כבר דיברתי בהרחבה בעבר אבל אם החלטתם להיכנס לתחום של בניית אתרים אז אתם חייבים להכיר את המערכת הזאת.

וורדפרס היא מערכת חינמית וקוד פתוח לניהול תוכן (CMS) המבוססת על PHP ו-MySQL. יש לה קהילה גדולה של מפתחי אתרים ברחבי העולם המספקים תוספים, ערכות נושא ועזרה מקוונת בחינם. המערכת נוצרה בשנת 2003 על ידי מאט מולנווג, והיום היא המערכת המובילה בעולם לבניית אתרים ולמעלה מ-40% מהאתרים בכל העולם בנויים באמצעות וורדפרס.

את המערכת ניתן להוריד בחינם ועל ידי מציאת אחסון אתרים איכותי ורישום דומיין ניתן יהיה לבנות ולהעלות אתר לרשת בקלות ובמהירות ללא צורך רב או ידע בתחום של בניית אתרים.

אם בא לכם להבין קצת יותר טוב מה זה וורדפרס אני ממליץ לצפות בסרטון הבא:

מה זה וורדפרס (WordPress) - וורדפרס למתחילים

מהם הדרכים הטובות ביותר ללימוד בניית אתרים

זה עשוי להיות קשה למצוא משאב טוב ללימוד בניית אתרים כי זה נושא כל כך נרחב. עם זאת, ישנם כמה כלים וקורסים שיכולים להקל על התהליך. בסופו של דבר כאשר אנחנו לומדים את התחום אנחנו רוצים ללמוד איך בונים אתר אפקטיבי ולא סתם אתר שלא יפיק תוצאות בשום צורה.

יש כל מיני דרכים ללמוד את התחום של בניית אתרים. יש אנשים שאוהבים ללמוד בעיקר באמצעות סרטונים ביוטיוב, בעוד שאחרים אוהבים ללמוד באמצעות קורס אינטרנטי או קורס פרונטלי. הדרך הטובה ביותר עבורך ללמוד היא זו שתשאיר אותך מעוניין ומעורב בתהליך הלמידה.

בגדול למרות שיש הרבה מקורות חינמיים ללימוד בניית אתרים ויש כמות מטורפת של סרטוני למידה ביוטיוב זה עדיין לא תחליף למי שרוצה להיכנס לתחום באופן מקצועי.

ההבדל בין סרטון יוטיוב שמלמד אתכם פתרון נקודתי לבעיה נקודתית היא שאתם לא יודעים אפילו מה אתם צריכים ללמוד. קורסים בניגוד לכך יספקו לכם מסגרת לימודית מקיפה שתתחיל ללמד אתכם את היסודות ועד לרמה שבה תוכלו להתחיל לבנות אתרים בזמן שאתם בטוחים ביכולות שלכם.

קורס בניית אתרים מומלץ

אם החלטתם שאתם רוצים ללמוד את התחום של בניית אתרים ולהיכנס אליו באופן מקצועי אז אני שמח לבשר לכם שפיתחתי בשבילכם את הפתרון המושלם ללימוד בניית אתרים.

לאחר שקיבלתי כל כך הרבה בקשות ללימוד בניית אתרים אחד על אחד ולאור העובדה שלא היה לי זמן לבצע את תהליכי הלימוד האלו החלטתי ליצור קורס בניית אתרים.

את הקורס השקתי במסגרת של בית הספר בוורדפרס שזה האתר המקיף ביותר בארץ ללימוד בניית אתרים בוורדפרס. באמצעות האתר תוכלו ללמוד איך לבנות אתרים בוורדפרס מ-0 ואפילו להגיע לרמות של בונה אתרים ברמה עולמית.

בבית הספר לוורדפרס תוכלו למצוא קורסים למתחילים, קורס למתקדמים ואפילו קורס שנקרא וורדפרס Expert שיאפשר לכם להגיע ממצב שבו אתם בוני אתרים מתחילים אל מצב שבו אתם בוני אתרים ברמה עולמית.

בית הספר לוורדפרס

מהם היתרונות של לימוד בניית אתרים?

בעידן הדיגיטלי, חיוני שכולנו נלמד איך לבנות אתרים ותוכנות אחרות. הסיבה לכך היא שעולם הטכנולוגיה משתנה כל כך מהר ועבודות רבות דורשות ידע בבניית אתרים.

נכון להיום מרבית הפרסום מתבצע דרך האינטרנט וכמעט כל פלטפורמת שיווק או פרסום תצריך מכם ידע בתחום של בניית אתרים. אם למשל אתם פותחים עסק אז באמצעות הידע והיכולת לבנות אתר בעצמכם תוכלו לחסוך אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים.

אם אתם רוצים לפרסם את העסק אז אתם כנראה תצטרכו לבנות דף נחיתה וגם כאן היכולת לעשות זאת בעצמכם באופן מקצועי תאפשר לכם לחסוך המון כסף.

היכולת וההבנה להכיר את העולם הדיגיטלי וה-Skill שאתם צוברים בדרך שמאפשר לכם לבנות אתרים בעצמכם הולך לשרת אתכם קדימה במשך השנים בין אם אתם מתכננים להיות בוני אתרים ובין אם אתם לומדים את זה רק בתור קישור שאולי יעזור לכם במהלך החיים.

דרך אגב זה גם אחלה תוספת לקורות חיים אם אתם כותבים שאתם יודעים לבנות אתרים ואתם יכולים לעזור בתחום הזה כאשר אתם מחפשים עבודה.

האם כדאי להתחיל ללמוד בניית אתרים עוד היום?

איך אומר פתגם סיני חכם? הזמן הכי טוב לנטוע עץ היה לפני 20 שנה, הזמן השני הכי טוב הוא לנטוע אותו היום. אם התחום של בניית אתרים מעניין אתכם אז הגיע הזמן להתחיל וכמה שיותר מהר יותר טוב.

חשוב מאוד לבנות תיק עבודות וכמה שיותר מהר על מנת שתוכלו להתחיל ולהרוויח בתור ולמרות שהשנה הראשונה תהיה קצת קשוחה לאחר שיש לכם תיק עבודות איכותי ולאחר שאתם בונים את השם שלכם היכולת להרוויח כסף הופכת ליותר פשוטה וקלה.

כדי להבין קצת יותר טוב כמה אפשר להרוויח אני ממליץ שתקראו את המאמר של כמה עולה לבנות אתר ותסיקו מזה מסקנות לגבי המחיר שאתם רוצים לגבות מהלקוחות שלכם. בתחילת הדרך כנראה שתצטרכו להתחיל מסכומים מאוד נמוכים אבל ככל שאתם מתקדמים אני יכול להגיד מניסיון שהסכום יעלה באופן משמעותי.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים להכיר, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי ובניית אתרים כבר למעלה מעשור, למעשה אני מתקרב כבר לעשור וחצי אבל מי סופר.

מרבית העיסוק שלי הוא בתחום הדיגיטל והשירותים שבהם אני מתמחה הם: בניית אתרים בוורדפרס, בניית דפי נחיתה, עיצוב באנרים ומודעות וכל מה שקשור לקידום עסקים בג'ונגל הדיגיטלי.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

איך בונים אתר אפקטיבי

כאשר אתם בונים אתר לעסק חשוב לדעת מה נמצא מתחת למנוע ולא רק אם האתר נראה יפה או לא. במאמר הבא נדבר על חלק מהדברים שמרכיבים אתר אפקטיבי.

כמה עולה לבנות אתר?

לא מצליחים להבין כמה עולה לבנות אתר? תמחור של אתר הוא נושא מסובך בעיקר בגלל שהמחיר משתנה מחברה לחברה ובמאמר הבא אסייע לכם להבין מה המחירים.

מה זה וורדפרס?

אם אתם נמצאים קרוב לצלחת בעולם הבניית אתרים אין סיכוי שלא שמעתם את השם וורדפרס (WordPress). ואם אתם לא יודעים מה זה אז אסביר לכם במדריך הבא.

האם פרילנסר זול יותר מחברה?

שאלה חשובה שהרבה בעלי עסקים שואלים את עצמם היא האם גרפיקאי פרילנסר יהיה זול יותר מחברה או מסטודיו לעיצוב. היום אדבר על נושא המחירים ועלויות.

מה זה דף נחיתה? ומה עושים איתו?

דף נחיתה הוא הלב של קמפיין פרסום ולמעשה דף נחיתה יכול להיות אחראי על הצלחת הפרויקט ועל הכישלון שלו. במדריך הבא אסביר מה זה דף נחיתה ואיך ליצור דף אפקטיבי.

איך לבחור חברת בניית אתרים?

עם כל כך הרבה חברות בניית אתרים וכל כל הרבה בוני אתרים איך אפשר לבחור? זה יותר פשוט ממה שאתם חושבים. במאמר הבא אשתף אתכם בכמה טיפים חשובים בנושא.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות