האם פרילנסר זול יותר מחברה?

מעצב גרפי » האם פרילנסר זול יותר מחברה?

שאלה נפוצה שבעלי עסקים רבים שואלים היא האם גרפיקאי פרילנסר זול יותר מאשר חברה או סטודיו לעיצוב או יקר יותר. אז כמובן שבסוף הכל תלוי באדם מולו אתם מתנהלים והניסיון שלו בתחום ומאמר של היום נדבר מעט על נושא העלות ועל העניין הכספי.

האם פרילנסר זול יותר?

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

מי יותר זול חברה או פרילנסר?

במרבית המקרים חברה גדולה תהיה יקרה יותר מאשר גרפיקאי פרילנסר. הסיבה לכך היא שהחברה או הסטודיו לעיצוב בדרך כלל יחזיקו משרד מפואר על מנת להרשים את הלקוחות, הם יצטרכו לשלם משכורות לעובדים, הוצאות ניקיון, הוצאות מטבח וכו'… לעומת זה גרפיקאי פרילנסר במרבית המקרים לא יחזיק משרד מפואר אלה יעבוד מהבית או ממשרד מצומם.

כל העלויות שציינתי שיש לחברות הם עלויות שמתגלגלות למחיר של העיצוב הגרפי שאתם מקבלים. ובין אם מדובר על עיצוב באנר, לוגו, בניית אתר או כל דבר אחר מעבר לזמן העבודה שטמון במחיר יהיו טמונות גם הוצאות אחזקה ותפעול מה שיגרום לכך שבמרבית המקרים מעצב פרילנסר יהיה זול יותר מאשר חברה גדולה.

מצבים שבהם פרילנסר יקר יותר?

כשאנחנו מדברים על התחום של עיצוב גרפי או על התחום של בניית אתרים אז חשוב לדעת שטווחי המחירים משתנים באופן מאוד משמעותי בין מעצב למעצב ובין חברה לחברה. בפסקה הקודמת דיברתי על כך שבדרך כלל חברה גדולה תהיה יקרה יותר מאשר פרילנסר אבל זה לא המצב תמיד.

בסופו של דבר זה תלוי מול מי אתם מתנהלים, מה הניסיון שלו, מה הכישורים שלי ומה רמת התוצר שהוא יוכל לספק לכם. קיימים פרילנסר מתחילים בתחום ופרילנסרים שעוסקים בתחום עשרות שנים. ככל שהאדם מולו אתם מתנהלים יותר מנוסה ובעל כישורים העולים על המתחרים כך גם המחיר שלו יגדל בהתאם ויהיה לעיתים אפילו גבוה יותר מהמחיר של החברות הגדולות הקיימות בשוק.

נקודה חשובה שכדאי לקחת בחשבון היא שאם הפרילנסר היה עובד בחברה גדולה והוא מביא איתו את הניסיון והכישורים אז מחירו בחברה או העלות השעתית כנראה יהיו גבוהים יותר ממחירו בתור פרילנסר , וזאת מאותה סיבה שהזכרתי מעל שבחברות מעמיסים עלויות נוספות על המחיר שהפרילנסר לא בהכרח יצטרך להוסיף בהתנהלות ישירה מולכם.

מה עדיף פרילנסר או חברה?

אם נשים לרגע בצד את העניין של המחיר ונדבר קצת על מה עדיף פרילנסר או חברה אז אני יכול להגיד שזה תלוי בסוג העסק שלכם. במידה ואתם חברה גדולה במרבית המקרים יהיה רעיון טוב יותר לעבוד מול חברה גדולה. כאשר מדובר על עסק קטן או בינוני במרבית המקרים זה יהיה רעיון טוב לבדוק את האופציה של עבודה מול פרילנסר. כאשר עסק קטן עם תקציב נמוך מתנהל מול חברה גדולה אז המשאבים שהוא יקבל יהיו נמוכים יותר ולעיתים גם אנשי הצוות שיעשו את העבודה בפועל יהיו פחות מנוסים.

נקודה נוספת שכדאי לקחת בחשבון זה שכאשר אתם עובדים מול חברה גדולה ומציגים לכם תיק עבודות אז התיק עבודות לא בהכרח מייצג את הרמה של המעצב שנמצא בחברה ויעשה עבורכם את העבודה. גם כאשר מדובר על הנושא של בניית אתרים יכול להיות שמרבית העבודות בתיק העבודות הם של בונה אתרים אחד ובפועל מי שיעשה עבורכם את העבודה הוא בונה אתרים אחר ברמה הרבה יותר נמוכה ועם פחות ניסיון בתחום.

בהרבה מקרים בהתנהלות מול חברה אתם עובדים מול אדם שכיר שלא באמת אכפת לו מכם כי הוא מריץ במקביל אליכם עשרות פרויקטים נוספים. לעיתים גם ההתנהלות היא מול מנהל פרויקטים או איש מכירות שבפועל לא עושה שום דבר מהעבודה חוץ מלשוחח אתכם מה שבהרבה מקרים יותר מצב של טלפון שבור.

בעבודה מול פרילנסר כאשר הוא מציג לכם תיק עבודות זה בדרך כלל יהיה רק דוגמאות לעבודות שהוא עשה ולא לעבודות שמישהו אחר עשה. גרפיקאי פרילנסר גם חתום עם המוניטין שלו על העבודות ולכן יהיה לו אינטרס גדול יותר לכך שאיכות העבודה תהיה ברמה גבוהה. רוצים סיבות נוספות לבחירת פרילנסר? צפו במדריך של למה לבחור במעצב פרילנסר.

יוחאי - מעצב גרפי

נעים להכיר, שמי יוחאי ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי ובניית אתרים למעלה מעשור, למעשה אני מתקרב כבר לעשור וחצי אבל מי סופר.

מרבית העיסוק שלי הוא בתחום הדיגיטל והשירותים שבהם אני מתמחה הם: בניית אתרים בוורדפרס, בניית דפי נחיתה, עיצוב באנרים ומודעות וכל מה שקשור לקידום עסקים בג'ונגל הדיגיטלי.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

5 סיבות לבחירת מעצב פרילנסר

מתלבטים האם לבחור מעצב גרפי פרילנסר או חברה גדולה? במאמר הבא אציג בפניכם כמה סיבות חשובות לכך שעדיף לבחור גרפיקאי פרילנסר על פני חברה גדולה.

פרילנסר או חברה גדולה?

עסקים רבים הזקוקים לסיוע בתחום הדיגיטל או בתחום העיצוב הגרפי מתקשים להגיע להחלטה כאשר הם צריכים לבחור בין פרילנסר או חברה גדולה. במאמר הבא אסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה.

כלי נגישות