כמה עולה מיתוג עסקי?

מעצב גרפי » מיתוג לעסק » כמה עולה מיתוג עסקי?

בעבר הסברתי לכם כמה עולה לבנות אתר והגיע הזמן גם להבין כמה עולה מיתוג. אם נכנסתם לעמודים נוספים עם כותרת דומה בגוגל אז סביר להניח שראיתם שם משפטים מטומטמים כמו: האם אתם יכולים לשאול כמה עולה אוטו או חולצה?

אז למרות שזה משפטים מטומטמים במקרה הזה קצת יותר קשה לתת מחיר תג מחיר למיתוג בגלל שמיתוג זה שם כללי ובכל חברה המיתוג כולל אלמנטים גרפיים שונים. למרות שאני לא אתן לכם מחיר מדויק אני אעזור לכם להבין קצת יותר איך זה עובד.

במקרה שלי גם כל המחירים מופיעים באופן שקוף באתר אז אתם מוזמנים לבדוק את העמוד של מיתוג לעסק ולצפות במחירים אם זה מעניין אתכם ואתם רוצים לקבל כיוון מעשי למחיר.

כמה עולה מיתוג עסקי?

זקוקים לסיוע במיתוג מקצועי ואיכותי לעסק? מלאו את הפרטים מתחת ואצור קשר בהקדם:

מה זה מיתוג?

בשביל להתחיל להבין כמה עולה מיתוג קודם כל צריך להבין מה זה מיתוג. מיתוג הוא תהליך שבדרך כלל עושים לעסקים חדשים ויוצרים את כל השפה הגרפית של העסק תוך כדי שמירה על אחידות בין העיצובים השונים (האחידות בין העיצובים נקראת גם שפה מיתוגית).

בדרך כלל התהליך של מיתוג עסקי מתחיל מעיצוב של לוגו ומתפתח משם לאלמנטים וכלים נוספים כמו: כרטיס ביקור, תמונת נושא לפייסבוק, בניית אתר, בניית דף נחיתה, חתימה למייל, עיצוב מעטפה, נייר מכתבים ועוד…

מה כלול במיתוג?

הסיבה המרכזית לכך שהיא אפשר לתת מחיר גלובלי למיתוג היא בגלל שכל מעצב/ממתג כולל בתוך חבילת המיתוג אלמנטים שונים ומאחר וכל אלמנט יכול להעלות את המחיר של המיתוג כך לכל חברה או מעצב יש מחיר שונה, לעיתים שונה גם באופן מאוד קיצוני.

את ההשוואה של המחיר או ההבנה של כמה עולה חבילת מיתוג תוכלו לקבל רק ברגע שתבינו מה חבילות המיתוג השונות שמציעים לכם כוללות בתוכם. האם זה כולל רק עיצוב לוגו או גם כרטיס ביקור, חתימה למייל ואתר אינטרנט?

לצורך הדוגמא חלק מחבילות המיתוג כוללות גם בניית אתר לעסק והעלות של בניית אתר היא עלות של בדרך כלל כמה אלפי שקלים. אז אין את היכולת להשוות בין מחיר של חבילת מיתוג עם אתר אינטרנט ומחיר של חבילת מיתוג ללא אתר.

טיפ קטן וחשוב: אל תפנו אל מעצבים שונים עם ההצעה הראשונה שקיבלתם ותגידו להם תשוו לי את המחיר. אם מישהו פונה אליי בצורה כזאת אני תופס אותו כלקוח לא רציני ולא אקדיש לו זמן בכלל. בקשו לקבל הצעת מחיר ותעשו את ההשוואות שלכם בעצמכם אין צורך שהמעצב יידע שפניתם גם לחברות אחרות. ובמידה ואתם פונים אם אותה הצעה לכמה מעצבים שונים אתם משדרים שהשיקול היחידי שמעניין אתכם זה השיקול של המחיר וצריך גם להסתכל על מה אתם מקבלים, מול מי אתם מתנהלים ומה הניסיון שלו בתחום.

אז מה המחיר של מיתוג ובלי בלבולי שכל?

אחרי שהבנו קצת את הרקע אני יכול להגיד שבממוצע מיתוג יכול להתחיל מכמה אלפי שקלים ולעיתים יכול להסתיים בכמה עשרות אלפי שקלים. המחיר תלוי במול מי אתם מתנהלים ובמה שאתם מקבלים בתוך חבילת המיתוג.

מרבית השחקנים בשוק מציעים כמה חבילות מיתוג שונות וכל חבילת מיתוג כוללת כמות פריטים שונה. ככל שכמות הפריטים גודלת כך גם גודל בהתאמה המחיר של החבילה. חברות מסוימות דוחפות לחבילה כמעט כל דבר אפשרי שניתן להוסיף וכך המחיר של החבילה עולה באופן משמעותי.

אלמנט נוסף שיכול להשפיע על המחיר הוא כמות השינויים שאתם מקבלים עם החבילה ובלוגו אלמנט נוסף זה כמות הסקיצות שאתם מקבלים. כך שלפעמים בעיצוב לוגו מעצב אחד יציע 3 סקיצות ומעצב אחר יציע סקיצה אחת. גם את השיקול הזה צריך לקחת בחשבון מאחר והוא משנה את המחיר ואת התמורה שאתם מקבלים.

אין ספק שאחד השיקולים העיקריים כאשר אתם בוחרים בין פרילנסר או חברה גדולה זה שיקול המחיר כי כאשר אתם מתנהלים מול חברה עם עלויות תחזוקה, עובדים ושכירות המחיר יהיה גבוה בהתאמה. לעיתים גם בחברות הגדולות כאשר התקציב שלכם נמוך ההתנהלות שלכם תהיה מול מעצב יחסית מתחיל וגם התוצאות יהיו בהתאמה, כך שתשלמו רק בעבור השם.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מה זה מיתוג עסקי?

מיתוג עסקי הוא אחד השלבים החשובים ביותר בקרב עסקים חדשים שרק מתחילים את דרכם העסקית. במאמר הבא תוכלו להבין בצורה טובה יותר מה זה מיתוג ומה הוא כולל.

מה כלול בחבילת מיתוג

כאשר אתם מתחילים תהליך של מיתוג לעסק עולה הצורך לבחור מהם האלמנטים/הכלים שתרצו ליצור בתהליך. בעמוד הבא אציג בפניכם את האלמנטים הגרפיים שניתן ליצור בעת מיתוג לעסק.

טיפים למיתוג יעיל

התהליך של מיתוג לעסק מורכב ממה שרבים חושבים ובחירת האדם הנכון למיתוג העסק לפעמים הופכת לפעולה מורכבת. במאמר הבא תוכלו למצוא טיפים שיעזרו לבצע את ההחלטות הנכונות בנושא.

  כתיבת תגובה

  מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

  כלי נגישות

  היי שמי יוחאי, אם אתם מחפשים מעצב גרפי ובונה אתרים לחצו כאן לשליחת וואטסאפ ואשמח לסייעיוחאי ירמיהו

  זמין בוואטסאפ:073-7514909
  חיוג מהירוואטסאפ